Sprievodca bezpečným stávkovaním: Čo robiť a čo nerobiť

Hazardné hry by sa mali považovať za zdroj zábavy a nie za zdroj príjmu. Niektorí hráči sa stanú závislými, a tak sa hazardné hry premenia zo zábavnej činnosti na skutočný problém. Spolu s problémami duševného zdravia, ako je úzkosť a depresia, závislosť od hazardných hier môže dominovať správaniu a ovplyvniť každý aspekt ľudského života.

Stávkové spoločnosti ako 22Bet sa snažia zabaviť svojich zákazníkov a zároveň zabezpečiť, aby sa vždy správali zodpovedne. Samozrejme viete, že hazardné hry neplnoletých osôb sú trestným činom a spoločnosť nikdy nerobí reklamy mladistvým, ani nedovoľuje neplnoletým založiť si účet alebo uzatvárať stávky.

Spoločnosť však podniká rázne kroky, aby zabezpečila, že spôsob, akým propaguje svoje produkty, nebude v žiadnom prípade zavádzajúci. Napríklad, zatiaľ čo 1×Bet uznáva, že v niektorých ich hrách je možné vyhrať veľké sumy, spoločnosť aktívne uvádza, že stávkovanie je dvojsečná zbraň, a hoci je tu možnosť vyhrať, je tu aj obrovská možnosť prehry.

Aby bolo možné posúdiť, či existuje problém s hazardom, hráči by mali uzatvárať stávky tak, že si položia nasledujúce otázky:

  • Míňajú na stávky viac peňazí, ako si môžu pohodlne dovoliť?
  • Požičiavajú si peniaze alebo dokonca kradnú peniaze, aby mohli hrať?
  • Trávia kvôli svojim stávkam menej času s rodinou a priateľmi?
  • Uráža vás, keď niekto spomenie vaše stávky?
  • Trávia veľa času premýšľaním o stávkovaní?
  • Zasahuje ich stávkovanie do iných aspektov každodenného života?
  • Zistili, že klamú, aby zakryli množstvo peňazí, ktoré minú?

Každý, kto odpovie áno na tri alebo viaceré z týchto otázok, by mal zvážiť zmenu svojich hazardných aktivít.

Zodpovedné hranie

Týždeň zodpovedného hazardu, ktorý vedie Priemyselná skupina pre zodpovedné hranie, je každoročné podujatie, ktorého cieľom je podnietiť rozhovory o hazardných hrách medzi stávkarmi, prevádzkarňami hazardných hier a širšími zainteresovanými stranami vrátane dvorcov politík a verejnosti. Bezpečné hranie znamená hazardné hry bez rizika, a to ani pre hráča, ani pre jeho okolie.

Týždeň zodpovedného hazardu pripravil pre hráčov niekoľko tipov, ako si udržať zábavu pri hraní hazardných hier:

Stanovte si limity z hľadiska času, ktorý hráte, a peňazí, ktoré miniete.

Hrajte len to, čo si môžete dovoliť prehrať.

Vyhnite sa hazardným hrám, keď ste naštvaní alebo nahnevaní, čo môže spôsobiť, že utrácate peniaze.

Pamätajte, že hazardné hry nie sú riešením žiadneho problému vo vašom živote.

Pamätajte, že hazardné hry by nemali zasahovať do osobných vzťahov.

V rámci úsilia o zmiernenie rizika prístupu k hazardným hrám väčšina stávkových stránok ponúka politiku sebavylúčenia, ktorá používateľom umožňuje buď zatvoriť svoj účet, alebo obmedziť svoje hazardné aktivity na obdobie povedzme šesť mesiacov. Keď sa zákazník sám vylúči, jeho účet bude uzavretý do konca zvoleného obdobia. Používatelia si tiež môžu nastaviť maximálnu výšku vkladu, ktorá im po dosiahnutí limitu stávok zabráni uzatvárať ďalšie stávky. Väčšina stávkových stránok tiež varuje pred hazardnými hrami pod vplyvom alkoholu alebo drog, že hazardné hry by ste nemali vnímať ako zdroj príjmu, hazardné hry s peniazmi, ktoré si nemôžete dovoliť prehrať, a snahu získať späť prehry.

Väčšina ľudí, ktorí uzatvárajú stávky, to robí vedome. Jednotlivcom, ktorí stratia kontrolu nad svojim hazardom, však môže spôsobiť značné škody. Toto poškodenie sa neobmedzuje len na hráča, ale môže postihnúť aj jeho rodiny, priateľov, zamestnávateľov a komunity. Našťastie zodpovedné stávkové spoločnosti ako 1×Bet podnikajú kroky, aby pomohli zákazníkom udržať ich stávkové návyky pod kontrol.

Pri výbere stávkovej stránky alebo stávkovej aplikácie by ste sa mali uistiť, že poskytovateľ dodržiava všetky príslušné predpisy, ktoré platia tam, kde ponúka svoje produkty a služby.

Okrem toho by ste si mali vybrať poskytovateľa, ktorý podporuje zodpovedné hranie, ktorý sa snaží minimalizovať negatívne účinky problémového hrania a podporovať pozitívnu zodpovednú skúsenosť pre svojich zákazníkov.

Jak si vybrat nejlepší online automat pro svůj herní styl

Česká online kasina nabízejí širokou škálu výherních automatů, které lákají hráče všech kategorií, ať už začátečníky nebo zkušené.

Hazardní hry v české kultuře: Tradice a zvyky

Hazardní hry mají v České republice bohatou historii, která sahá hluboko do minulosti.

Dámská pracovní obuv – Který model byste si měli vybrat tuto sezónu?

Spolehlivá ochrana a pohodlí jsou základními vlastnostmi, které by měla kvalitní pracovní obuv splňovat.